Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Wiadomości

Wiadomości

Treść

Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach przystąpił do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Jej celem jest upamiętnienie bohaterów, w tym lokalnych, lepsze poznanie historii swojego regionu oraz uczczenie ważnych rocznic historycznych.       

Od dziś, czyli od piątku 29 października podejmujemy działania, które są dowodem naszego zaangażowania, chęci podtrzymywania więzi z przeszłością, z regionem i szeroko pojętym patriotyzmem.

Serdeczne podziękowania należą się Uczniom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na propozycję udziału w akcji #SzkołaPamięta i ochoczo włączyli się w jej organizację, dzieląc się swymi pomysłami, talentem i pracą.

 

Poniżej znajduje się lista działań oraz galeria, która je dokumentuje. Na bieżąco będzie poddawana aktualizacji. Po zakończeniu akcji, wszystkie działania zostaną zaprezentowane w gablocie obok pokoju nauczycielskiego na pierwszym piętrze.

 

  1. Klasa 4bT udała się na Cmentarz Parafialny, gdzie zapaliła znicz pod pomnikiem bohaterów Powstania Styczniowego, zmówiła modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę oraz zaświeciła lampki na grobach dzieci. #SzkołaPamięta
  2. Anna Przybycień napisała pracę o Wzgórzu Pustki w Łużnej. #SzkołaPamięta
  3. Klaudia Padoł wykonała rysunek o Dniu Zadusznym inspirowany II częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza. #SzkołaPamięta
  4. Weronika Siuta wykonała prezentację multimedialną na temat Święta Niepodległości 11 Listopada. #SzkołaPamięta
  5. Paulina Przybylska wykonała prezentację multimedialną „Rotmistrz Witold Pilecki. Niekwestionowany bohater II Wojny Światowej”. #SzkołaPamięta
  6. Grupa uczniów pod opieką nauczycieli odwiedziła groby zmarłych pracowników Zespołu Szkół Zawodowych. #SzkołaPamięta
  7. Kolejni uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili miejsca pamięci związane z lokalną historią#SzkołaPamięta

 

GALERIA

1443387