Banner Szkieletor

Historia szkoły

Bogata w wydarzenia przeszłość szkoły związana jest z losami jej uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli i nadal uczestniczą w tworzeniu jej historii.

Patron szkoły

Kazimierz Pułaski, 1745-79, regimentarz w konfederacji barskiej 1769-72, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych 1775-83, generał i dowódca kawalerii amerykańskiej, zwycięzca Anglików pod Charleston, poległ pod Savannah.

Nauczyciele

Kadrę szkoły stanowią wysoko wykwalifikowani, z dużym stażem oraz młodzi ambitni nauczyciele, będący mieszanką młodości i doświadczenia.

Infrastruktura szkoły

Kompleks szkolny składa się z szeregu budynków i obiektów infrastruktury technicznej oraz sportowej. Zlokalizowany jest w centrum miasta Gorlice w pobliżu dworca autobusowego, biblioteki oraz głównych węzłów komunikacji miejskiej.

Warsztaty

Warsztaty CKU Nr 2 umożliwiają młodzieży odbywanie zajęć praktycznych a zarazem świadczą liczne usługi dla miejscowej społeczności.

2002852