Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Wiadomości

Wiadomości

Treść

Grupy wyruszyły różnymi trasami z Wysowej lub Hańczowej, by spotkać się na podsumowaniu rajdu w Skwirtnem przy domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Dzik” (dzięki uprzejmości Pana Kazimierza Pociechy).

Nasza trasa prowadziła z Wysowej do Skwirtnego zielonym szlakiem przez Kozie Żebro (847m) i Skałkę (820m). Mimo nie najlepszej pogody w dobrych humorach, pod opieką Pani Magdaleny Ludwin, Pani Małgorzaty Janowskiej, ks. Stanisława Ziajora, Pana Tadeusza Przepióry oraz niezawodnego szefa naszej wędrownej grupy Pana Piotra Halucha, dotarliśmy na metę rajdu, gdzie na każdego uczestnika czekał pyszny bigos przygotowany przez Warsztaty Szkolne naszej szkoły i pieczona kiełbasa.

Podczas zakończenia rajdu odbył się konkurs wiedzy o Kazimierzu Pułaskim i Konfederacji Barskiej, w którym wzięły udział trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły.  Najlepszy wynik osiągnął zespół naszej szkoły w składzie: Monika Deć, Adrian Lewiński i Kamil Pacana, wszyscy z klasy 4cT. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkursowe nagrody oraz podziękowania za udział w rajdzie dla każdej ze szkół wręczył Tadeusz Mikrut – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu gorlickiego Starostwa Powiatowego i Waldemar Gniady – Dyrektor ZSZ im. Kazimierza Pułaskiego.  Dodatkową nagrodę otrzymał Zespół Szkół Technicznych za najliczniejszą grupę tegorocznego Rajdu Pułaskiego.

Ostatnim punktem rajdu było zwiedzenie cerkwi św. Paraskewy w pobliskim Kwiatoniu, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Niesamowite wnętrze i ciekawe historie, które opowiedział nam przewodnik Pan Jan Hyra przybliżyły atmosferę tego wyjątkowego miejsca.

Już dziś zapraszamy na XIV Rajd Pułaskiego, który odbędzie się w 250. rocznicę Konfederacji Barskiej i 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasza szkoła jako organizator rajdu składa podziękowania za wsparcie organizacji rajdu: Wydziałowi Edukacji, Kultury i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Gorlicach, Warsztatom Szkolnym przy ZSZ im. K. Pułaskiego, Kołu Łowieckiemu „Dzik” z Gorlic, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Gorlicach, Nadleśnictwu Łosie, firmie ubezpieczeniowej „TR” – Tomasza Romaszki oraz firmie „Mirmet -  sklep narzędziowy”.

Nie żegnamy się na długo, bo za niespełna dwanaście miesięcy znów

wyruszymy śladami naszego wielkiego Patrona! 

ZAPRASZAMY DO GALERII

2082585