Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Wiadomości

Wiadomości

Treść

Uczniowie klasy 1aT pod opieką Pana Piotra Halucha pokonali trasę Owczary – Bielanka – Szymbark. Zanim wyruszyliśmy na trasę, zwiedziliśmy najstarszą w Beskidzie Niskim cerkiew w Owczarach powstałą w 1653 roku, która od 2013 roku jest wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Podchodząc nad Owczary, mogliśmy podziwiać panoramy naszego Beskidu Niskiego. Wędrując zielonym szlakiem turystycznym, dotarliśmy do Bielanki, skąd zboczami Miejskiej Góry dotarliśmy pod kasztel w  Szymbarku, gdzie miało miejsce zakończenie rajdu.

Podczas zakończenia rajdu odbył się konkurs z wiedzy o Janie Pawle II, w którym to nasi uczniowie zajęli 2. miejsce premiowane licznymi nagrodami. Gratulacje odebrali uczniowie: Łukasz Gruca, Adam Podwika, Mateusz Szutkowski i Dawid Urbaszewski z klasy 1aT.

Należy nadmienić, że miesiąc wcześniej odbył się szkolny rajd z Bieśnika przez Maślaną Górę z zakończeniem również w Szymbarku. Podczas wędrówki odwiedziliśmy Beskidzkie Morskie Oko – malownicze jezioro osuwiskowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w rajdach pieszych, które pozwalają poznać piękno naszego Beskidu Niskiego oraz poprawić i sprawdzić naszą kondycję fizyczną.

Już dziś zapraszamy do udziału w Rajdzie Pułaskiego, organizowanym przez naszą szkołę, który odbędzie się w październiku w przyszłym roku szkolnym. Będzie to wyjątkowy rajd, gdyż wpisze się w uroczyste obchody świętowania w naszej szkole setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tekst: Piotr Haluch

GALERIA

2082584