Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Wiadomości

Wiadomości

Treść

     W dniu 4 stycznia 2023 roku w Gliwicach odbyły się okręgowe eliminacje 51 Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, reprezentowało czterech uczniów w zawodzie: murarz-tynkarz (w kwalifikacji BUD.12 - „Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich” – 2 uczniów) oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (w kwalifikacji BUD.11 - „Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych” – 2 uczniów) z III klasy Branżowej Szkoły I Stopnia.

     Trzech uczniów zakwalifikowało się do Eliminacji Centralnych (ogólnopolskich), które odbyły się w dniach od 31 stycznia do 3 lutego 2023 rok w Poznaniu, w trakcie trwania Targów Budownictwa „Budma 2023”. Po części teoretycznej i praktycznej zawodów uczniowie naszej szkoły uzyskali wyniki:

 

1. Kleszyk AdrianI miejsce i tytuł laureata Finału Centralnego –  w zawodzie murarz-tynkarz w kwalifikacji BUD.12 „Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich”. Uczeń uzyskał zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowe, dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

2. Dziki SzymonI miejsce i tytuł laureata Finału Centralnego – w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w kwalifikacji BUD.11 - „Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych” w kategorii: wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich. Uczeń uzyskał zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe. Dziki Szymon w związku z zajęciem I miejsca uzyskał również tytuł „Młody Malarza Roku 2023”, co skutkowało przyznaniem naszej szkole nagrody w postaci agregatu malarskiego i czeku okolicznościowego na 300 l farb.

3. Cichosz ŁukaszIII miejsce i tytuł finalisty Finału Centralnego – w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w kwalifikacji BUD.11 - „Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych” w kategorii: wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich. Uczeń uzyskał zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe.

W/w uczniów do Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” przygotowywali:

   1. w części teoretycznej – mgr inż. Krzysztof Bobak

                                         – mgr inż. Paulina Łukasik

   2. w części praktycznej  – lic. Janusz Galas

                                         – pan Mieczysław Augustyn

Galeria zdjęć:

Kolejne etapy pracy w zawodzie murarz – tynkarz

(Uczestnik – Kleszyk Adrian):